אופיר שדמי

דבר מנהל בית הספר

בכדי להמחיש את האופן בו אני רואה את התהליך החינוכי הנעשה בבית-ספר "רעות לאומנויות" ברצוני לפתוח בסיפור קצר:
במהלך מלחמת העולם השנייה, עשתה גרמניה הנאצית מאמץ גדול להכניע את אנגליה במה שכונה אז  "הקרב על בריטניה". במהלך תקופה זו עמדה אנגליה כולה במצב חברתי, צבאי וכלכלי קשה ביותר. בשל מצב החירום, פנה שר התרבות הבריטי לראש הממשלה וינסטון צ'רצ'יל בבקשה לסגור לאלתר את כל מוסדות התרבות במדינה ולהפנות את כל תקציב התרבות לטובת המאמץ המלחמתי. בתגובה להצעה זו ענה לו צ'רצ'יל:  "אם לא תהיה תרבות, בשביל מה אנחנו נלחמים ? "

סב"רעות לאומנויות", אומנות היא הדרך ואנו משלבים אותה  כמרכיב  מרכזי וחשוב בהתפתחותם של בני הנוער בדרכם להפוך לאזרחים חופשיים, עצמאיים, ביקורתיים, מעורבים, היוצרים ותורמים לעצמם, כמו גם לקהילה, לחברה, למדינה ולעולם בו אנו חיים.

ב"רעות לאומנויות", אומנות היא הדרך בה אנו מציעים לבני הנוער מסלול התפתחות אישי וייחודי בן שש שנים, במהלכן יוכלו כל אחד ואחת מהם ללמוד ברמה גבוהה את מקצועות היסוד (מתמטיקה, שפות, מדעים מדויקים ומדעי החברה והסביבה  ועוד), ובמקביל ללמוד את מקצועות האומנות בליווי מיטב המורים והיוצרים הפועלים כיום בארץ. בנוסף להם תמצאו ב"רעות לאומנויות" צוות חינוכי מסור, אשר צועד עם כל נערה ונער באופן אישי בדרכו המיוחדת להתפתחות ולהגשמת החלומות והשאיפות.

ב"רעות לאומנויות" אומנות היא הדרך, ובאמצעותה נוצרת משמעות ייחודית גם לפעולות התנדבות, עשייה חברתית ותרומה לקהילה, התנסות באתגרי מנהיגות, יוזמה וחדשנות בתוך ומחוץ לכותלי ביה"ס. אנו מזמינים אתכם להצטרף לדרך המיוחדת של "רעות לאומנויות" ולהיות חלק מקהילה יוצרת, תוססת ומתפתחת.

בברכה

אופיר שדמי,

מנכ"ל רעות לאומנויות